نهاده های دامی

شرکت توسعه تجارت آفاق زرین همواره در تلاش است تا درجهت افزایش بهره وری، کار و سرمایه ی خود گامی رو به جلو بردارد. از این‌رو به منظور توسعه سبد محصولات خود در زمینه ی تجارت مواد غذایی از سال ۱۳۹۸، اقدام به واردات نهاده‌های دامی نموده است. منظور ما از نهاده‌های دامی جو، ذرت، کنجاله و سویا است که برای پرورش دام، طیور و آبزیان استفاده می‌شود.
هدف اولیه و اصلی این شرکت اطمینان از کیفیت محصول و تحویل به موقع و ارائه خدمات در بهترین شرایط ممکن است تا بتواند به شعار اصلی خود که (رضایت مشتری) است جامه عمل بپوشاند.

ذرت يکى از متداول‌ترين دانه‌هاى تيره غلات است که به ميزان وسيع در تغذيه دام و طيور و ماهى در ايران و ساير کشورهاى جهان به مصرف مى‌رسد. ميزان انرژى ذرت از گندم زيادتر و فيبر آن کمتر است ولى از نظر مقدار پروتئين و کلسيم و فسفر فقيرتر از دانه‌هاى ديگر است. ذرت داراى انواع مختلف مانند ذرت زرد، ذرت بنفش، ذرت سفيد و ذرت دندان اسبى و ذرت نوک تيز مى‌باشد. اغلب در تغذيه حيوانات و طيور از ذرت زرد استفاده مى‌شود.

اين دانه معمولاً براى تغذيه انسان کشت مى‌شود و اغلب قيمت آن نسبت به ساير غلات گران‌تر است. دانه گندم يکى از غلات خوب انرژى‌زا است. در عين حال به‌علت دارا بودن گلوتن، حاوى مقدار قابل توجهى مواد ازته نيز مى‌باشد و به‌علاوه ميزان فيبر آن کم است. با توأم کردن گندم و ذرت با دانه‌هاى ديگر مى‌توان فرمول مناسبى را در کنسانتره‌هاى غذائى دام و طيور و ماهى تهيه نمود. با توجه به کمبود گندم توليد در ايران و واردات مقادير قابل توجهى از آن از خارج، استفاده از گندم در جيره‌هاى غذائى طيور کمتر توصيه مى‌شود. استثنائاً مى‌توان از گندم‌هائى که قابليت تبديل به آرد نانوائى را ندارند و قابل مصرف براى تغذيه انسان نيستند و همچنين از ضايعات غيرقابل استفاده سيلوها براى تغذيه طيور استفاده نمود.

معمولاً از دانه‌هاى جو همراه با ذرت در فرمول‌هاى متراکم غذائى طيور استفاده مى‌شود تا کمبود مواد ازته آن را جبران کند. ماده سلولزى جو زيادتر از گندم و ذرت است و اغلب از آن در تغذيه دام استفاده مى‌شود.

با ما تماس بگیرید