سنگ آهن

سنگ آهن عنصری فلزی است و ۵ درصد از پوسته زمین را در بر گرفته است. با استخراج سنگ آهن خام از زمین و جداسازی ناخالصی ها، پودر تیره رنگ نقره ای – قهوه ای آهن به دست می آید. این عنصر به راحتی اکسیده می شود و به تنهایی خیلی محکم نیست و برای افزایش استحکام آن جهت استفاده در بخش هایی چون ساختمان سازی، آلیاژ آن با استفاده از عناصر بسیاری تهیه می شود. این عناصر متفاوتند و متداول ترین آن ها نیکل و کروم است.

کاربرد در صنعت فولاد

سنگ آهن ماده اولیه تولید فولاد است و ۹۸ درصد سنگ آهن استخراج شده در سطح جهان برای تولید فولاد به کار می رود. درواقع صنعت فولاد بزرگترین مصرف کننده سنگ آهن است چرا که ۹۸ درصد تولید سنگ آهن جهان را استفاده می کند. در نتیجه میزان تولید فولاد نیاز به سنگ آهن را نمایان می سازد. همچنین در بخش هزینه تولید فولاد، سنگ آهن و زغال سنگ ۷۵ درصد هزینه ها را در بر دارند. صنایع خودرو سازی و ساخت و ساز، بخش های اصلی مصرف کننده فولاد هستند و در نتیجه میزان تقاضای فولاد این بخش ها بر تقاضا و قیمت سنگ آهن تاثیر گذار است.

تخصص ما در عرضه سنگ آهن

شرکت توسعه تجارت آفاق زرین انواع گوناگون از بالاترین کیفیتهای سنگ آهن با ماهیت مگنتیت ( آهن ۵۲% و بالاتر ، مونوکسید آهن۱۵% و بالاتر ) و هماتیت (آهن ۵۲% و بالاتر ، مونوکسید آهن بین ۰% تا ۱۵% ) در ۲ سایز کلوخه ۱۰-۲۵ میلیمتری و خاکه ۰-۱۰ میلیمتری که بسیار مناسب برای تولید کنسانتره آهن میباشد را میتواند عرضه نماید.

بررسی ساختار سنگ آهن

از مهمترین کانی های آهن که در طبیعت وجود دارد و بسیار مناسب برای فرآیند فولادسازی است، به هماتیت و مگنتیت می توانیم اشاره کنیم. این دو نوع کانی دو اختلاف مهم نسب به هم دارند:

مقایسه کانی هماتیت و مگنتیت:
با ما تماس بگیرید